Veselka - úvod > ČERVENCOVÁ SOBĚSLAV 2020

Mohlo by vás zajímat

ČERVENCOVÁ SOBĚSLAV 2020

Letošní mezinárodní festival dechových hudeb Kubešova Soběslav byl jako řada jiných ze známých koronavirových důvodů zrušen, ale když na počátku léta epidemie trochu polevila, představitelé města se přece jen rozhodli dechovou hudbu Soběslavanům dopřát. S nápadem přišel sám pan starosta ing.Jindřich Bláha. Ředitel Kulturního domu Mgr.Petr Valeš se dal hned do práce, zatelefonoval kapelníku Ladislavu Kubešovi, ten potěšeně souhlasil, a tak se čtyřhodinový koncert jeho Veselky a Babouků mohl uskutečnit. Původně se měl v sobotu osmnáctého večer konat na nádvoří bývalého hradu, ale bylo trvale deštivo, tak pořadatelé už ráno moudře rozhodli, že ho přesunou do velkého sálu. Vyplatilo se. Milovníci dechové hudby z města a okolí, nejednou i dalekého, zaplnili sál do posledního místečka, a ten byl svědkem jejich spokojené radosti. Obě kapely se blýskly tím nejlepším ze svého repertoáru jak tradičního, tak novějšího. S Veselkou si zazpívali nejen všichni čtyři stálí sólisté – Ivana Ročková, Blanka Tůmová, Lubomír Jech a Radek Klusoň – ale  občas i moderátor Miloň Čepelka. Vyhládlí vděční  posluchači odměňovali každou písničku vřelým potleskem. Dvojkoncert se tím stal nikoli snad náhradou tradičního festivalu, ale pod heslem Dechovka, to je naše vstřícnou pozvánkou na jeho příští ročník 2021. Veselka navíc využila krátké chvíle, kdy mezi zvukovou zkouškou a začátkem koncertu vysvitlo sluníčko, a plná optimismu (pohleďte níže) dala se několikrát nově vyfotografovat. (mia)


Zemřel hudební skladatel Jan Lipold

Milí přátelé dechovky, oznamuji vám smutnou zprávu, opustil nás dvorní skladatel Kubešova hudebního vydavatelství a Veselky, hudební skladatel Jan Lipold, který jedenáctého června 2020 ve svých 79 letech odešel do muzikantského nebe.

Čest jeho památce.

Ladislav Kubeš

Jan Lipold (pdf)

 


Zemřel Milan Černohouz

Milí přátelé dechovky, oznamuji vám smutnou zprávu, opustil nás kamarád, více než 40 let zpěvák Veselky, Milan Černohouz, který prvního června 2020, ve svých 77 letech odešel do muzikantského nebe. Čest jeho památce.

Ladislav Kubeš

Milan Černohouz (pdf)


Vážení a milí přátelé,

 


NOVÝ WEB KUBEŠOVA HUDEBNÍHO VYDAVATELSTVÍ

POZOR!!!

Milí přátelé dechové hudby, v říjnu 2019 jsme otevřeli nový WEB Kubešova hudebního vydavatelství kde máte možnost si objednat CD nejen s nahrávkami Veselky, ale i Babouků a dalších dechovek. Zároveň kapelníci mají možnost objednat si řadu skladeb z repertoáru Veselky které vyšly tiskem. www.kubes.euKoncert v Třebíči 8.dubna 2018

From: Marie Nestrojilová
Sent: Sunday, April 8, 2018 9:40 PM
To: kubes@kubes.eu
Subject: poděkování za krásný podvečer v Třebíči

Pane Kubeši
dnes jsme se zúčastnili programu Veselky v Třebíči. Byli jsme s přáteli a všem se nám vaše písničky moc líbili a krásně jsme si zazpívali. Celá Vaše kapela je bezvadná, ale zvlášť chci poděkovat  a pozdravit pana Černohouze, který má stále krásný hlas, který jsem znala dosud jen z televize. Přeji mu ještě hodně radosti ze zpívání a hlavně zdraví ať mu slouží, aby ještě dlouho v písničkách rozdával radost a pohodu.
Moc obdivuji Radka Žaluda, který i přes zdravotní problém, rozdává svým zpěvem lidem kolem sebe radost a dobrou náladu. Jeho krásný hlas, to je dar od Boha!!! Slyšela jsem ho už několikrát  v televizi, krásně zpívá i vážnou hudbu, no nádhera! Přeji mu z celého srdce, aby se stal zázrak a zase viděl!!!!!!
Celé Vaší kapele přeji jen všechno dobré, rozdávejte všude dobrou náladu a pohodu. Většině lidí chybí radost ze života a pořád se všichni ženou za lepším zítřkem a současnost vůbec nevnímají.
Srdečný pozdrav a vřelé díky za krásný podvečer v Třebíči.  Marie Nestrojilová


VESELKA připravila nové CD „BÖHMISCHE BLASMUSIK VOM FEINSTEN“

Pro naše zahraniční posluchače přichází Veselka s novým CD „BÖHMISCHE BLASMUSIK VOM FEINSTEN“ kde zazní vedle 11 orchestrálních skladeb i 7 skladeb zpívaných německy. Všechny skladby napsal Ladislav Kubeš.

Z natáčení nového CD sedící z leva Gerhard Sulyok, Karel Fisl, stojící Blanka Tůmová, Radek Klusoň. Iva Ročková a Ladislav Kubeš

Z natáčení nového CD

sedící zleva: Gerhard Sulyok, Karel Fisl,

stojící zleva:  Blanka Tůmová, Radek Klusoň, Iva Ročková a Ladislav Kubeš

 

Boehmische_Blasmusik_Titul

Inlay_

 


Křest CD „SNĚNÍ“

V Soběslavi na 22.ročníku Mezinárodního festivalu dechových hudeb „KUBEŠOVA SOBĚSLAV“ pokřtila Veselka své nové CD „SNĚNÍ – TRÄUMTANZER“

Plakat-novinka-cisty format_Sneni

inlay 49 1049.indd